SAÇ SERUMU

Saç bakımı denildiğinde akla ilk olarak en önemli saç bakım ürünü olan saç serumu gelmektedir. Saç serumu içerdiği vitamin yağlar, mineraller ve besleyici yağlar yardımıyla yıpranmış saç konusunda oldukça etkilidir. Saç serumu ısıdan dolayı yıpranmış boya ve hava koşullarından hasar görmüş saçların bakımını yapmaktadır. Kullanılması mutlaka önerilen, bakımsız saçlar için çok sayıda fayda sağlayan bir saç bakım ürünüdür.

Saç serumunun banyo sonrasında temiz ve nemli bir saça uygulanması tavsiye edilmektedir. Saçlarınıza istediğiniz sıklıkta saç serumu uygulayabilirsiniz. Bu güzel ürünler saçlarınıza oldukça dolgunluk, kusursuz parlaklık ve ekstra hacim verir. Bu saç serumlarının da kokusu fazlasıyla güzeldir ve saçta uzun süre kalırlar. Gün boyu temiz kokuyu hissedersiniz. Saç serumlarının kokusu genellikle çiçek kokusu içermektedir. Çiçek yağlarından da oluştuğu için saçlara oldukça faydası vardır. Saçlarınızın oldukça sağlıklı görünür. Bu şekilde görünmesi içinde saç serumları saçınıza parlaklık ve ışıltı verir. Saç serumlarının kıvamı yağlı oldukları için saçta da öyle gözükeceği sanılmaktadır. Fakat bu son derece yanlıştır. Saçta herhangi bir yağlı görünüm bırakmazlar. Serumun içeriğinde bulunan bu yağlar uçucu özelliği bulunan yağlardandır. Aynı zamanda saç serumu saç dibine kesinlikle uygulanmamalıdır. Tabi bunun dışında dip ve uçlara uygulanan serumlar da bulunmaktadır. Bu ürünler de saç dökülmelerinde büyük ölçüde fayda gösterirler. Deneyen birçok kişinin saç dökülmes sorununun ortadan kalktığı görülmektedir. Saç serumu dökülen saçlar içinde oldukça yarar sağlar. Kullanan çoğu kişide dökülen saçlarının yeniden çıktığı gözlenmektedir. Bunun dışında saç kırıklarını onaran mucizevî etkileri de vardır. Saç serumu yeni kırıkların oluşmasına da engel olur. Saçlarınızın kırılmaya en müsait olduğu an banyodan çıktıktan sonra daha nemliyken ki halidir. Bu durumdayken kırılmaya oldukça elverişlidirler. Bu sebeple de saç serumunu nemli saça uyguladıktan sonra saçlarınızı özenle taramanız kırılmasına büyük ölçüde engel olur. Saç serumunu ısı işlemlerinden önce saçınıza uygularsanız saçınıza verilecek zararın büyük ölçüde azalmasını sağlarsınız. Saç serumu saçın oldukça kolay bir şekilde şekil almasına yardım eder. Aynı zamanda kabarmaz ve elektriklenme yapmaz. Kabarmayı engellediği gibi anında sönükleşen saçlar içinde saç serumları oldukça yardımcıdır. Saçta ağırlık ve matlaşma yapmaz bunlara engel olur. Saçlarınız oldukça hacimli ve dolgun gözükür. Saç derinizde kaşıntı ve kabuklanma gibi sorunlar varsa diplere uygulanan saç serumları bu durumu ortadan kaldıracaktır.

Saçlarınızın durumuna göre kullanacağınız veya satın almayı düşündüğünüz ürünlere çok daha fazla özen göstermelisiniz. Saçlarınız yıpranmış veya ciddi bir bakıma ihtiyaç duyuyorsa bitkisel serumlara yönelmelisiniz. Sahte ve kimyasal içerikli ürünlerden uzak durmalısınız. Çünkü bu tarz serumlar kullandığınız süreçte saçınıza iyi gelir. Fakat bıraktığınız anda eskisinden çok daha kötü duruma gelir ve bütün yumuşaklık hissi kaybolur. Hatta bunların yanında saçlarınız incelir ve kırılma yapar. Bu durum oldukça ciddi olduğu için sizler de saç serumu seçme konusunda oldukça dikkatli olmalısınız.

Saç serumu nemli ve temiz saça uygulanmalıdır. Öncelikli olarak da dökülmenin yaşandığı bölgeye olmak üzere bütün deriye uygulanmalıdır. Yaklaşık birkaç dakika boyunca dairesel hareketler ile hafif masaj yaparak bütün saça uygulamalısınız. Ampul içeriği bu sayede saç derisine iyice yedirilmelidir. Saç serumu uygulanan saç kesinlikle durulanmaz. Saç serumu gündüz veya gece uygulamaya uygundur. Fakat saçta minimum olarak 8 saat kadar bekletilmelidir. En etkili sonuç için gece yatmadan sürülüp sabaha kadar bekletilmesidir.

Saç serumu kullanımında ilk olarak avucunuza almalısınız. Devamında ise saçınızın arka kısmından uygulamaya başlamalısınız. Saç serumu bu bölgelere iyice yedirilmelidir.  Uyguladığınız serum saçınıza yetmez ise birkaç damla daha alıp uygulama yapabilirsiniz. Sonrasında ise saçlarınızın önüne de uygulama yapabilirsiniz.

https://www.dermoeczanem.com/sac-bakim-urunleri

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir